Dołącz

Galeria pod Gołym Niebem dla „Dżemora”

Paweł ma 21 lat, uwielbia zespół Dżem i jemu zawdzięcza ksywkę „Dżemor”. Był entuzjastycznie nastawiony do życia i ludzi, z głową pełną marzeń i planów…

W Wigilię 2014 r. potrącił go samochód, w wyniku czego doznał poważnego urazu mózgu – uszkodzony lewy płat czołowy. Jego stan był bardzo ciężki, przez kilka tygodni przebywał w śpiączce. Po stopniowym wybudzeniu, przez kilka kolejnych miesięcy był intensywnie rehabilitowany w szpitalu. Od powrotu do domu, wymaga bezustannej opieki, kosztownej rehabilitacji, sprzętu i leczenia. Po śmierci taty, Pawłem zajmuje się wyłącznie mama, która mocno wierzy, że syn wróci do zdrowia. Trzy razy w tygodniu wozi go na indywidualne nauczanie oraz pracę ze specjalistami. Dodatkowo stara się zapewnić mu codzienną rehabilitację w domu, choć z braku środków finansowych jest to coraz trudniejsze. Jak napisała w liście do naszych Wolontariuszy:

Paweł budzi się z każdym dniem więcej i chce ćwiczyć każdego dnia, aby wrócić do zdrowia. Dlatego serdecznie prosimy o pomoc dla tego młodego człowieka, aby dać mu szansę na powrót do życia, jakie miał przed wypadkiem.

3 i 4 czerwca na krakowskich Plantach nasi Wolontariusze organizują Galerię pod Gołym Niebem – zbiórkę publiczną na leczenie i rehabilitację „Dżemora”.

Już teraz ruszamy ze zbiórką obrazów i wszelkiego rękodzieła: biżuterii, ceramiki, zabawek i innych artykułów dziecięcych, poszewek, ubrań, torebek, obrusów oraz tego wszystkiego, co potraficie wykonać.

Każdy, kto chce pomóc Pawłowi, może przekazać do naszej Galerii własnoręcznie przygotowane prace, przesyłając je wraz z wypełnionym oświadczeniem na adres: Fundacja „Mimo Wszystko” ul. Prof. Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków z dopiskiem: „Galeria pod Gołym Niebem”.

Szczegółowych informacji udziela Wolontariuszka Karolina Cząstka, koordynator Galerii galeria@mimowszystko.org

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/galeriapodgolymniebem

 

Najnowsze informacje o Fundacji na Twojej skrzynce

autoresponder system powered by FreshMail