Dołącz

1 sierpnia 2018

Integracja z „zielonymi”

Nasi wolontariusze, już po raz szósty, integrowali społeczność gminy Choczewo i przyjezdnych gości. 6. Piknik Integracyjny miał na celu poszerzanie świadomości na temat niepełnosprawności, przedstawienie działalności fundacji, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Na gości czekał szereg atrakcji. Koncert finalistki Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Natalii Modzelewskiej-Grabarek, która zaśpiewała w duecie z siostrą Nicole, rozmowy z uczestnikami i pracownikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie, a ponadto kącik zabaw dla dzieci, strefa relaksu i pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej. Piknik był również doskonałą okazją do spotkania z Anną Dymną, która odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące wolontariuszy.

Organizacja pikniku dla kilkuset osób to zwieńczenie ponad tygodniowego szkolenia, które ma na celu nauczyć wolontariuszy między innymi budowania zespołu, zarządzania projektem czy działań promocyjnych. W tym roku mogli liczyć na wsparcie wolontariuszy z firmy Cisco z Krakowa, którzy chętnie dzielili się wiedzą i doświadczeniem.

Piknik udał się w pełni, jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy – podkreśla Agnieszka Grzechnik, kierownik Działu Współpracy i Rozwoju Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która w Lubiatowie prowadziła zajęcia z zarządzania projektami. – Jestem pewna, że zdobyte przez nich doświadczenie pomoże im nie tylko w pracy wolontariackiej, ale pozytywnie zaowocuje również w ich dorosłym życiu.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Banku Zachodniego WBK.

Fot.: Wojciech Grzędziński