Dołącz

Kiermasz Świąteczny z Krakowa aż po Gdańsk

W Krakowie, Nisku, Warszawie i Gdańsku trwają intensywne przygotowania do grudniowego Kiermaszu Świątecznego. Nasi Wolontariusze i  Przyjaciele wykonali dotychczas kartki świąteczne, choinki z wikliny papierowej, bałwany z żarówek, anioły z masy solnej i wiele innych dekoracji, by 14 i 17 grudnia zebrać pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla Piotra i Pawła.

Tegoroczny  XI Kiermasz Świąteczny jest organizowany dla Piotra i Pawła, 26-letnich braci bliźniaków, którzy urodzili się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Wymagają stałej opieki, ponieważ nie potrafią samodzielnie jeść, ubrać się, nie mówią i poruszają się z dużym trudem. Stan ich zdrowia mogą poprawić przede wszystkim zajęcia z terapeutami, zabiegi fizjoterapeutyczne oraz wyjazdy rehabilitacyjne.

4

Sytuacja finansowa rodziny jest bardzo trudna. Jedno z rodziców przebywa na zasiłku pielęgnacyjnym, drugie z powodu choroby i niezdolności do pracy  otrzymuje rentę. Skromne środki finansowe nie wystarczają na kosztowne leczenie i rehabilitację Braci. Po ukończeniu 25 lat Piotr i Paweł utracili dofinansowanie z PEFRON do wakacyjnych turnusów rehabilitacyjnych, które znacząco wpływały na poprawę ich stanu zdrowia.

Dlatego, by zebrać na ten cel jak więcej pieniędzy, nasi Wolontariusze wraz z Przyjaciółmi łączą siły i intensywnie działają od kilku tygodni.

W Krakowie organizują w środy spotkania ozdóbkowe w V Liceum Ogólnokształcącym, na których tworzą wyjątkowe ozdoby, uczą się wzajemnie nowych technik, organizują warsztaty i zadziwiają kreatywnością.  W przygotowanie  kiermaszowych dekoracji zaangażowali się także uczniowie i nauczyciel szkół z Krakowa i okolic.

krakow-mw-3

 

W Warszawie nasi Wolontariusze wykonują na spotkaniach anioły z masy solnej, pierniki, świeczniki i inne dekoracje.  Do wspólnego działania zaprosili również zaprzyjaźnione  szkoły, w których uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują ozdoby.

Wspierają nas również studenci Uniwersytetu Warszawskiego (mieszkańcy Domu Studenta nr 4 i II rok studiów magisterskich Instytutu Polityki Społecznej UW),  którzy wykonali na kiermasz kartki świąteczne.

studenci-uw

Poza Krakowem i Warszawą stoisko kiermaszowe będzie także 14 grudnia w Nisku. Organizują je  Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, którzy samodzielnie  przygotowują wszystkie ozdoby.
W Gdańsku  natomiast uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej  nr  42, wraz z rodzicami wykonali na kiermasz ponad 50 kartek techniką decoupage.

20161021_155933-1024x768

Jeśli TY również chcesz pomóc Piotrowi i Pawłowi,  możesz włączyć się w przygotowania do Kiermaszu Świątecznego. Wystarczy, że własnoręcznie wykonasz świąteczne ozdoby i dostarczysz je osobiście lub prześlesz na adres fundacji (Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ul. Prof. S. Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków. Z dopiskiem „Kiermasz Świąteczny”).

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania ozdóbkowe w każdą środę w budynku V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie ul. Studencka 12.

Szczegółowych informacji udziela koordynator Kiermaszu, wolontariuszka Karolina Cząstka (e-mail: KarolinaCzastka@mimowszystko.org)

Bieżące informacje znajdziecie na naszym profilu na Facebooku

Najnowsze informacje o Fundacji na Twojej skrzynce

autoresponder system powered by FreshMail