Dołącz

Katarzyna Walaszek

Jeśli masz jakieś pytania, zobacz czy odpowiedzi na nie znajdziesz w FAQ poniżej.

Jeśli nie znalazłeś - pisz śmiało.

Kierownik Biura Młodych

katarzynawalaszek@mimowszystko.org

Anna Swatkiewicz

Koordynator ds. działań Wolotariuszy

annaswatkiewicz@mimowszystko.org

FAQ

1. Co to jest biuro młodych?

Biuro Młodych skupia w sobie Wolontariuszy Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.  Niesiemy pomoc osobom niepełnosprawnym oraz naszym Podopiecznym, wspieramy wszelkie działania Fundacji, realizujemy również własne projekty. Dla nas najważniejszy jest człowiek!

2. Co mogę robić jako wolontariusz?

Działamy w wielu obszarach, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wolontariusze pomagają podczas organizacji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”. Angażują się również w pozostałe akcje organizowane przez Fundację. Tworzą też własne projekty.  Nasi Zieloni wspierają Podopiecznych, a także indywidualne osoby niepełnosprawne.  Pomagają w biurze Fundacji, mieszczącym się w Krakowie.

3. Jak się zgłosić?

Jeżeli chcesz zostać Wolontariuszem Biura Młodych wystarczy, że na stronie www.biuromlodych.org klikniesz w przycisk „Dołącz” widoczny w prawym górnym rogu i wypełnisz formularz. Na samym końcu otrzymasz wiadomość, potwierdzającą że rejestracja przeszła pomyślnie i jesteś już z nami!

4. Ile to zajmuje czasu?

Wszystko zależy od tego ile czasu możesz i chcesz poświęcić na pomoc w działaniach Fundacji. W newsletterze, który otrzymasz na adres e-mail znajdziesz informację ile godzin Twojego zaangażowania wymaga dane zadanie. To Ty sam decydujesz czy się jego podejmiesz.

5. Czy muszę być pełnoletni?

Aby działać z nami nie musisz być osobą pełnoletnią. Jeżeli jednak masz poniżej 18 lat wymagana będzie pisemna zgoda rodziców lub opiekunów. Wyjątkiem jest pomoc indywidualna, bycie pełnoletnim jest jednym z kluczowych warunków.

6. Nie jestem z Krakowa, czy mogę się zaangażować?

Tak! Mamy Wolontariuszy w całej Polsce. Większość akcji odbywa się w Krakowie, tutaj też znajduje się biuro Fundacji. Jednak w przypadku Ogólnopolskich Dni Integracji, czy Kiermaszu Świątecznego angażują się Wolontariusze z całej Polski. Zdarza się, że akcje mamy w innych miastach, np. Warszawa, wtedy bardzo potrzebujemy pomocy osób właśnie z Warszawy.

7. Co zrobić, jeśli mam problemy z wypełnieniem formularza?

Prosimy o e-mail na adres: wolontariat@mimowszystko.org lub telefon pod numer 12 422 69 03. Z przyjemnością dobrniemy wraz z Tobą do końca formularza.

8. Jak zacząć działać?

Po zarejestrowaniu się w Biurze Młodych, na podany adres mailowy będziesz otrzymywać newslettery z informacją jakiej pomocy aktualnie potrzebujemy. To do Ciebie należy decyzja w co i kiedy się zaangażujesz.

Chcesz być jeszcze bliżej? Zaglądaj na stronę internetową Biura Młodych www.biuromlodych.org a także dołącz do naszej grupy na Facebooku.

9. Jak dołączyć do grupy Biura Młodych na Facebooku?

Aby dołączyć do grupy Biura Młodych na Facebooku, musisz być zarejestrowany jako Wolontariusz. Grupa ta jest zamknięta i mogą należeć do niej jedynie Wolontariusze Biura Młodych.

Jeżeli dołączyłeś już do naszego grona, wystarczy że wyślesz e-mail na adres wolontariat@mimowszystko.org z prośbą o dołączenie do grupy. W treści koniecznie podaj adres mailowy, którym logujesz się do Facebooka. My wyślemy Ci zaproszenie do naszej grupy.

10. Kiedy otrzymam koszulkę Wolontariusza?

Zieloną koszulkę otrzymasz podczas pierwszej akcji, w której weźmiesz udział.

11. Mam 60 lat, czy mogę zostać Wolontariuszem w Biurze Młodych?

Jak najbardziej! Nasi Wolontariusze są w różnym wieku, ale zawsze młodzi duchem, otwarci na pomoc osobom niepełnosprawnym.

Najnowsze informacje o Fundacji na Twojej skrzynce

autoresponder system powered by FreshMail