Dołącz

29 listopada 2016

Ogłaszamy wyniki 5. edycji konkursu „Każdy jest komuś potrzebny”

Wczoraj w siedzibie naszej Fundacji odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej, która wyłoniła zwycięzcę 5. edycji projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Decyzją jury statuetkę SuperWolo 2016 otrzyma klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 93 w Krakowie.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 5 szkół podstawowych z Krakowa i powiatu krakowskiego (każdą ze szkół reprezentowała jedna klasa). Były to:

Klasa VI b ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie

Klasa V ze Szkoły Podstawowej nr 67 im. Władysława Łokietka w Krakowie

Klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie

Klasa VI c ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki w Modlnicy

Klasa VI i wspierająca ją klasa IV z Prywatnej Szkoły „Edukacja XXI wieku” w Krakowie

 Zwieńczeniem projektu było zainicjowanie przez każdą z klas działania wolantariackiego.

 

Jury w składzie:

Anna Dymna, prezes i wolontariuszka Fundacji „Mimo Wszystko” (przewodnicząca jury)

Maja Jaworska, wiceprezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Janina Dudzik, wicedyrektor Fundacji „Mimo Wszystko”

Agata Romaldowska-Kubis, przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 162 w Krakowie (szkoła ta otrzymała statuetkę SuperWolo 2015)

Kazimierz Niemierka, wolontariusz Fundacji „Mimo Wszystko”

jednogłośnie przyznało statuetkę SuperWolo 2016 uczniom Szkoły Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie.

15175526_1526494094057531_2126118455_n

 

 

 Uczniowie mieli wiele ciekawych pomysłów, w które się zaangażowali jako cała klasa. Z przygotowanego przez nich sprawozdania wynika, że mieli z tego działania wielką radość – mówi Anna Dymna.  Dodatkowym atutem była forma sprawozdania. Widać w nim jasno, że jego autorami były dzieci i to właśnie one podzieliły się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z realizacji poszczególnych działań, relacjonując je niemal dzień po dniu. W tych wypowiedziach widać autentyczność i szczerość. Ujęła nas również ilość zadań, których dzieci się podjęły, i efekty ich starań. Z pewnością miało na to wpływ również duże zaangażowanie ze strony wychowawcy.

 

Zwycięska klasa przygotowała m.in. niespodzianki i prezenty dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Rajskiej i Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Lenartowicza (była to m.in. żywność i kosmetyki). Aby pozyskać pieniądze na ten cel, dzieci zorganizowały w szkole tzw. „zdrowe śniadanie”, w czasie którego (podczas szkolnych przerw) sprzedawały zrobione przez siebie kanapki i sałatki. Przygotowały również warsztaty robienia biżuterii dla dziewczynek z ośrodka, w tym celu zaangażowały nie tylko uczniów klasy, ale również absolwentki szkoły, które potrafią wykonywać biżuterię z ogólnie dostępnych materiałów. Dzieci odwiedziły również „Uszatą Przystań”, która opiekuje się królikami. Za zarobione pieniądze kupili dla jej podopiecznych pietruszkę, koperek i marchewkę.

 

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienie dla klasy VI i wspomagającej ją klasy IV z Prywatnej Szkoły „Edukacja XXI wieku” w Krakowie. Uczniowie wykonali własnoręcznie maskotki–przytulanki dla dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Jedna z uczennic skomponowała 5 kołysanek, które zostaną wręczone na płytach CD małym pacjentom razem z przytulankami. Wyróżnieni uczniowie przygotowali również przedstawienie, które w najbliższą środę zostanie zaprezentowane małym pacjentom szpitala. Pieniądze na maskotki i nagranie płyty dzieci pozyskały w czasie kiermaszu świątecznego, który zrealizowały na terenie swojej szkoły.

Wyróżniliśmy uczniów Szkoły „Edukacja XXI wieku” ponieważ, podobnie jak w przypadku uczniów ze Szkoły nr 93, widać wśród tych dzieci autentyczne zaangażowanie i radość z działania. Wspaniałe jest również to, że uczniowie tej szkoły wykonali maskotki własnoręcznie, a jedna z uczennic ofiarowała swój talent i czas, aby skomponować muzykę. Chciały dać coś naprawdę od siebie i to po prostu widać – mówi Anna Dymna.

Uroczyste wręczenie statuetki SuperWolo 2016 odbędzie się 5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, w ośrodku „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach. Dla zwycięzców wystąpi Teatr „Radwanek” ze swoim przedstawieniem „Franek z Doliny Słońca”.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Wychowawcom i Dyrekcjom poszczególnych szkół za to, że przyjęli nasz projekt z radością i chętnie się w niego zaangażowali. Gratulujemy zwycięskiej i wyróżnionej szkole, a uczniów pozostałych szkół, zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji projektu „Każdy jest komuś potrzebny”.

Najnowsze informacje o Fundacji na Twojej skrzynce

autoresponder system powered by FreshMail