Dołącz

8 grudnia 2017

Ola lubi jagody, Adam kręgle i pomaganie innym, a TY?

Agata, Krzysztof, Adam, Karol i Aleksandra są w różnym wieku, mają odmienne pasje i jakże inne marzenia. Łączy ich przyjaźń oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej "Spotkajmy się" w Lubiatowie.

SPOTKALI SIĘ dzięki ośrodkowi „Spotkajmy się”, który powstał z myślą o dorosłych osobach niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, by umożliwić im rehabilitację i terapię. W ramach zajęć podopieczni korzystają na co dzień z kilku pracowni: gospodarstwa domowego, komputerowo-poligraficznej, rękodzieła artystycznego i ceramiczno-papierniczej. Dzięki terapii i specjalistycznej opiece  kształtują tu poczucie własnej wartości, postawę prospołecznę, obowiązkowość i samodzielność. Warsztaty, co podkreślają podopieczni, stały się dla nich ważnym elementem ich życia.

Poznajcie ich!

Adam (27 lat) – kręgle to jego pasja. Radość sprawia mu pomaganie innym.

Aleksandra (41 lat)  – uwielbia leśne jagody, które wykorzystuje w nowych przepisach kulinarnych. Marzy o skoku na bungee i locie samolotem.

 

Karol (25 lat) – to artystyczna dusza, uwielbia występy i taniec.

 

Agata (31 lat) – pasjami czyta książki i słucha muzyki. Marzy o wyjeździe do Włoch.

 

Krzysztof (49 lat) – tworzy niepowtarzalne rzeczy z gliny. Uwielbia swoje psy i oglądanie filmów. Niedawno został dziadkiem.

 

To właśnie dla tych podopiecznych z Lubiatowa, 13 i 16 grudnia na uczelniach wyższych w Krakowie i Warszawie, wolontariusze naszej fundacji organizują zbiórkę publiczną – „Kiermasz Świąteczny”.

Do tego wydarzenia wolontariusze przygotowują się od wielu tygodni. Własnoręcznie wykonali mnóstwo oryginalnych przedmiotów: kartek świątecznych, ozdób i dekoracji. Wspierają ich w tym uczniowie z różnych szkół, przedszkolaki, przyjaciele i wiele życzliwych osób.

Stoiska 12. „Kiermaszu Świątecznego”,  13 i 16 grudnia 2017 r., godz. 9.00-16.00:

Kraków: 

Uniwersytet Jagielloński (Collegium Novum – ul. Gołębia 24, Auditorium Maximum – ul. Krupnicza 33, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej – ul. S. Łojasiewicza 4)
Politechnika Krakowska (Wydział Inżynierii Lądowej – ul. Warszawska 24)
Uniwersytet Ekonomiczny (pawilon C – ul. Rakowicka 27)
Akademia Górniczo-Hutnicza (pawilon A-0/A-2 – al. Mickiewicza 30)
Uniwersytet Pedagogiczny (budynek główny – ul. Podchorążych 2 [tylko 13 grudnia], Wydział Pedagogiczny – ul. Ingardena 4)
Uniwersytet Rolniczy (Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt – al. Mickiewicza 24/28)
Akademia Sztuk Pięknych (budynek główny – pl. Jana Matejki 13)
Wyższa Szkoła Europejska (budynek główny – ul. Westerplatte 11)
Akademia Wychowania Fizycznego (budynek główny oraz w zespole pomieszczeń naukowo-dydaktycznych „Jordanówka” – al. Jana Pawła II 78)

Warszawa: Akademia Pedagogiki Specjalnej

 #SPOTKAJMY SIĘ DLA LUBIATOWA!!!

 

Poznaj także Marka, Małgorzatę, Krzysztofa, Agnieszkę i Romana.

Bieżące informacje znajdziesz na naszym profilu na Facebooku