Dołącz

Radośnie, świątecznie i pożytecznie

Intensywne przygotowania do 12. „Kiermaszu Świątecznego” trwają od wielu tygodni. Już niebawem, bo 13 i 16 grudnia, spotkamy się na krakowskich uczelniach!

Na kilku spotkaniach ozdóbkowych naszych wolontariuszy powstały już kolorowe anioły z masy solnej, choinki z wikliny papierowej tak zielone jak wolontariackie koszulki, szykowne bombki – otulone miękkim materiałem i wstążkami, maleńkie pięknie udekorowane choinki z pachnących lasem szyszek.

Wolontariuszy wspierają również „Słoneczka” z Publicznego Przedszkola „Małe Aniołki” w Krakowie. Dzieci, wkładając całe serce i wszystkie zdolności, wykonały kolorowe, drewniane gwiazdy oraz choinki, radosne kartki z białymi bałwanami i zwiewnymi choinkami – na ich widok każdy się uśmiechnie.

A DLA KOGO TO WSZYSTKO?

Dla Adama, Oli , Krzyśka, Romana oraz pozostałych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” w Lubiatowie. Są to osoby niepełnoprawne, które dzięki rehabilitacji i terapii, pod opieką specjalistów, rozwijają swoje zainteresowania, czerpią radość z nowo nabytych umiejętności, kształtują poczucie własnej wartości i uczą się samodzielności.

To właśnie dla podopiecznych z Lubiatowa, 13 i 16 grudnia na uczelniach wyższych w Krakowie, wolontariusze naszej fundacji organizują zbiórkę publiczną – „Kiermasz Świąteczny”.

Ty również możesz włączyć się do kiermaszowych przygotowań:

  • uczestnicząc w spotkaniach ozdóbkowych (poniedziałki i czwartki, I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego, Plac Na Groblach 9),
  • przygotowując ozdoby świąteczne samodzielnie lub ze znajomymi (można je dostarczyć do fundacji osobiście lub przesłać na adres Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ul. Prof. S. Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków. Z dopiskiem „Kiermasz Świąteczny” – do 5 grudnia),
  • przygotowując ozdoby ze swoimi znajomymi/klasą/szkołą i organizując kiermasz w swojej szkole/uczelni/miejscowości,
  • uczestnicząc 13 i 16 grudnia w „Kiermaszu Świątecznym”.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO TWORZENIA, DZIAŁANIA, POMAGANIA!

Szczegółowych informacji udziela koordynator kiermaszu, wolontariuszka Karolina Cząstka (e-mail: KarolinaCzastka@mimowszystko.org)

Bieżące informacje znajdziecie na naszym profilu na Facebooku