Dołącz

Szkolenie dla Wolontariuszy

W miniony czwartek, 28 września, odbyło się szkolenie dla Wolontariuszy biorących udział w projekcie "Każdy jest komuś potrzebny". Dziś zaczynamy pierwsze zajęcia w szkołach!

„Na czym polega różnica między pomaganiem a wolontariatem?”, „Kto może zostać wolontariuszem i jakie cechy powinien mieć wolontariusz?”, „W jaki sposób można pomóc osobie niepełnosprawnej?”, „Co nam daje empatia i jak ją rozwijać?”. Na te i wiele podobnych pytań, odpowiadają uczestnicy projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. W tym roku odbędzie się jego szósta edycja. W projekcie wezmą udział następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Bosko w Celinach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Józefa w Kaszowie

Szkoła Podstawowa nr 155 w Krakowie

Prywatna Szkoła Podstawowa ACADEMOS w Krakowie

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Lusinie

 

Zajęcia poprowadzą Katarzyna Walaszek, kierownik Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, oraz Małgorzata Wach specjalista ds. PR, współpracownik Biura Młodych w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Jak co roku, osoby prowadzące zajęcia będą wspierać Wolontariusze. W czasie tej edycji, oprócz „Zielonych” z Biura Młodych, będą to również pracownicy Banku Zachodniego WBK, tegorocznego partnera projektu. W miniony czwartek, tj. 28 września, Wolontariusze wzięli udział w szkoleniu i zajęciach teoretyczno-warsztatowych, które pomogą im w realizacji zadań czekających na nich w szkole. Już dziś, odbędą się pierwsze zajęcia. Trzymajcie za nas kciuki!

 

 

 

Najnowsze informacje o Fundacji na Twojej skrzynce

autoresponder system powered by FreshMail