Dołącz

Szkolenie dla Wolontariuszy

W miniony czwartek, 28 września, odbyło się szkolenie dla Wolontariuszy biorących udział w projekcie "Każdy jest komuś potrzebny". Dziś zaczynamy pierwsze zajęcia w szkołach!

„Na czym polega różnica między pomaganiem a wolontariatem?”, „Kto może zostać wolontariuszem i jakie cechy powinien mieć wolontariusz?”, „W jaki sposób można pomóc osobie niepełnosprawnej?”, „Co nam daje empatia i jak ją rozwijać?”. Na te i wiele podobnych pytań, odpowiadają uczestnicy projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. W tym roku odbędzie się jego szósta edycja. W projekcie wezmą udział następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Bosko w Celinach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Józefa w Kaszowie

Szkoła Podstawowa nr 155 w Krakowie

Prywatna Szkoła Podstawowa ACADEMOS w Krakowie

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Lusinie

 

Zajęcia poprowadzą Katarzyna Walaszek, kierownik Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, oraz Małgorzata Wach specjalista ds. PR, współpracownik Biura Młodych w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Jak co roku, osoby prowadzące zajęcia będą wspierać Wolontariusze. W czasie tej edycji, oprócz „Zielonych” z Biura Młodych, będą to również pracownicy Banku Zachodniego WBK, tegorocznego partnera projektu. W miniony czwartek, tj. 28 września, Wolontariusze wzięli udział w szkoleniu i zajęciach teoretyczno-warsztatowych, które pomogą im w realizacji zadań czekających na nich w szkole. Już dziś, odbędą się pierwsze zajęcia. Trzymajcie za nas kciuki!

 

Organizatorem projektu „Każdy jest komuś potrzebny” jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Partnerem tegorocznej edycji projektu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK.