Dołącz

30 października 2017

12. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Trwają przygotowania do Kiermaszu Świątecznego… Ty również możesz się w nie włączyć i pomóc podopiecznym kroczyć ku samodzielności!

Po raz dwunasty nasi wolontariusze organizują zbiórkę publiczną – „Kiermasz Świąteczny”, by pomóc osobom niepełnosprawnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym. 13 i 16 grudnia na uczelniach wyższych w Krakowie, i nie tylko, będą zbierane pieniądze na rehabilitację i terapię podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie. Tu, pod czujnym okiem specjalistów, podopieczni kształtują poczucie własnej wartości, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności, z których czerpią ogromną radość i satysfakcję.

Kiermasz jest inicjatywą wolontariuszy zrodzoną się z potrzeby serca, by nieść konkretną pomoc konkretnym ludziom. Poza tym – co podkreślają wolontariusze:

  • integruje
  • rozbudza kreatywność
  • uwrażliwia
  • daje satysfakcję.

W tym właśnie duchu ruszyły wielkie przygotowania do świątecznej zbiórki. Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, 11 października, omówiliśmy najistotniejsze kwestie związane z przygotowaniem kiermaszu. Z morza pomysłów wyłowiliśmy te najcenniejsze, podzieliliśmy się zadaniami i zaczęliśmy je realizować. Poznajcie nasz zespół: Anita Morga (uczelnie krakowskie), Dominika Wiśniewska (uczelnie poza Krakowem),  Magda Bardzyńska i Weronika Baracz (spotkania ozdóbkowe), Kasia Kurzeja (promocja), Natalia Cichoń (social media), Tomek Czapiewski (foto), Piotrek Wachowski (transport). Nad całością czuwa i nasze działania koordynuje wolontariuszka Karolina Cząstka.

W sobotę, 28 października, odbyło się pierwsze spotkanie ozdóbkowe. Przy wspólnym stole, wśród gwaru małych i dużych kreatywnych twórców powstały  kolorowe anioły z masy solnej i pachnące świętami choinki z wikliny papierowej.

 

Ty również możesz włączyć się do kiermaszowych przygotowań:

  • uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach ozdóbkowych (I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego, Plac Na Groblach 9),
  • przygotowując ozdoby świąteczne samodzielnie lub ze znajomymi (można je dostarczyć do fundacji osobiście lub przesłać na adres Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ul. Prof. S. Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków. Z dopiskiem „Kiermasz Świąteczny”),
  • przygotowując ozdoby ze swoimi znajomymi/klasą/szkołą i organizując kiermasz w swojej szkole/uczelni/miejscowości,
  • uczestnicząc 13 i 16 grudnia w „Kiermaszu Świątecznym”.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO TWORZENIA, DZIAŁANIA, POMAGANIA!

Szczegółowych informacji udziela koordynator kiermaszu, wolontariuszka Karolina Cząstka (e-mail: KarolinaCzastka@mimowszystko.org)

Bieżące informacje znajdziecie na naszym profilu na Facebooku