Dołącz

16 czerwca 2016

Za dwa dni otwieramy Galerię pod Gołym Niebem

Już w najbliższy weekend, 18 i 19 czerwca, na krakowskich Plantach przy Bunkrze Sztuki rusza Galeria pod Gołym Niebem. Znajdziecie tu mnóstwo pięknych rzeczy. Odwiedźcie ją koniecznie i razem pomóżmy Pawłowi!

Obrazy, grafika, biżuteria, ubrania, zabawki oraz wiele innych oryginalnych i ręcznie robionych rzeczy będzie w naszej Galerii pod Gołym Niebem. Przygotowania do niej trwały wiele tygodni i już tylko 2 dni dzielą nas od wielkiego otwarcia.
Każda zebrana złotówka zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację 36-letniego Pawła Kulinicza, alpinisty chorego na ataksję móżdżkowo-rdzeniową SCA1. Jest to rzadka choroba, która dzień po dniu odbiera chorym coraz więcej, m.in.: stopniowo zaburza równowagę, upośledza mowę i słuch, powoduje degradację mięśni. Choroba postępuje, a każdy krok, zjedzenie posiłku czy ubranie się wymagają ogromnego wysiłku.
Wspólnie możemy pomóc Pawłowi!

Galeria będzie czynna w sobotę i w niedzielę, 18 i 19 czerwca, w godz. 10.00 – 20.00 na Plantach przy Bunkrze Sztuki (pomiędzy ul. Szewską a Szczepańską).
Możecie też pomóc Pawłowi, przynosząc plastikowe zakrętki do namiotu EKO, który będzie rozstawiony w ten weekend na Rynku Głównym. Za każdy zebrany kilogram firma Wtórpol Recykling zapłaci 1 zł. Uzbierajmy jak najwięcej zakrętek, które zamienimy na minuty rehabilitacji dla Pawła!

Najnowsze informacje o Fundacji na Twojej skrzynce

autoresponder system powered by FreshMail