Dołącz

6 października 2016

Zaczynamy zajęcia

5. edycja projektu „Każdy jest komuś potrzebny” ruszyła pełną parą. W minioną środę, 5 października, odbyły się zajęcia w pierwszej ze szkół. Mamy też za sobą szkolenie wolontariuszy. Działamy!

Projekt „Każdy jest komuś potrzebny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas IV–VI oraz ich wychowawców, w Krakowie i powiecie krakowskim. Jego głównym celem jest promowanie wolontariatu, a także rozwijanie postaw prospołecznych oraz współdziałanie na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej. Zwieńczeniem projektu jest udział w konkursie o statuetkę SuperWolo 2016. Otrzyma ją klasa, która zainicjuje najciekawsze działanie wolontariackie. W tym roku szansę na to wyróżnienie mają uczniowie następujących szkół:

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 67 im. Władysława Łokietka w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Kostki w Modlnicy

Prywatna Szkoła „Edukacja XXI wieku” w Krakowie

W minioną środę odbyły się pierwsze zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy 6b ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie.

Zajęcia prowadziły Katarzyna Walaszek, kierownik Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, oraz Małgorzata Wach, specjalista ds. PR, która wspiera działania Republiki Marzeń Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny” wspierają również wolontariusze. W tym roku są to: Magdalena Bardzyńska, Małgorzata Marczewska, Kinga Kolano, Beata Furgalska i Anita Morga z Biura Młodych, a także Aleksandra Chromiec i Katarzyna Przyborek z firmy Business Lease, która jest partnerem finansowym tegorocznej edycji projektu „Każdy jest komuś potrzebny”.

 

Wolontariuszki biorące udział w projekcie zostały do niego odpowiednio przygotowane w czasie szkolenia, które odbyło się 26 września w siedzibie Fundacji Anny Dymnej. Jego uczestniczki poznały szczegółowo cel projektu, scenariusze zajęć teoretyczno-warsztatowych i mogły się osobiście zmierzyć z zadaniami, przed którymi staną uczniowie biorący udział w projekcie. W ramach szkolenia odbyły się również zajęcia z autoprezentacji i komunikacji.

W sumie przeprowadzimy wspólnie 20 godzin lekcyjnych. Co roku jest to dla nas duże wyzwanie, ale też ogromna radość.

Trzymajcie mocno kciuki!