Dołącz

„Zieloni” nad Bałtykiem

Od 27 lipca, w nadbałtyckim Lubiatowie, trwa tygodniowy obóz szkoleniowo-integracyjny Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Nasi „zieloni” doskonalą tam swoje umiejętności, żeby przekazywać wiedzę kolegom i wspierać nasze działania przez cały rok. Bardzo im za to dziękujemy.

Podczas tygodniowego szkolenia wolontariusze poznają różne rodzaje niepełnosprawności oraz sytuację osób z dysfunkcjami w naszym kraju. Uczą się, jak konkretnie i efektywnie reagować na potrzeby ludzi wymagających wsparcia. Podczas warsztatów doskonalą również wiedzę z zakresu komunikacji, motywacji, zarządzania projektami… W dzisiejszym wolontariacie same dobre chęci nie starczą. Niezbędna jest też fachowa wiedza, a tę nasi wspaniali „zieloni” zawsze pragną poszerzać.

Obóz, zorganizowany również dzięki wsparciu Fundacji Santander Bank Polska S.A., zwieńczy, 3 sierpnia, piknik integracyjny. Dla wczasowiczów i mieszkańców gminy Choczewo nasi wolontariusze przygotowują moc atrakcji. Warto zajrzeć w najbliższa sobotę na ulicę Spacerową w Lubiatowie.