Dołącz

180 × DZIĘKUJEMY!

Miesiące przygotowań, tygodnie ciężkiej pracy, godziny szkoleń, by przez 48 godzin czerpać radość z muzyki, sportu i świętowania Ogólnopolskich Dni Integracji  „Zwyciężać Mimo Wszystko”!

W ten weekend wspierało nas 180 wolontariuszy: z Pokojowego Patrolu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ze Szkolnego Klub Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi, pracownicy firmy BZWBK oraz nasi niezastąpieni „Zieloni”.

Nie tylko wspierali fundacyjne działania, ale także zaszczepiali w innych zapał do pracy. Działali w 8 grupach (sportowej, cateringowej, gadżetowej, EKO, do działań indywidualnych, „Galerii pod Gołym Niebem” oraz porządkowych). Dbali o finalistów, artystów, sportowców i zaproszonych gości, pilnowali porządku i bezpieczeństwa, wręczali  kwiaty i prezenty. Za sceną wspierali uczestników, dodając otuchy, a pod sceną bawili się z publicznością – mimo ulewnego deszczu. Pamiętali o dzieciach, dla których  przygotowali wiele atrakcji w namiocie EKO i „Galerii pod Gołym Niebem”. Odpowiadali na pytania związane z wolontariatem i działaniem naszej Fundacji, promowali ekologię, zbierali zakrętki  i prowadzili zbiórkę na przyszłoroczny Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Troszczyli się o siebie nawzajem i innych. Dla niepełnosprawnego Pawła Murawiaka zorganizowali zbiórkę publiczną na leczenie i rehabilitację, organizując „Galerię pod Gołym Niebem”. Dzięki Wolontariuszom z WOŚP można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Wolontariuszom i Liderom, którzy przybyli z całej Polski, by wspólnie przeżyć to niezwykłe wydarzenie. Jesteśmy Wam wdzięczni za ogromne wsparcie, chwile radości i wzruszenia, sportowe emocje i muzyczną nostalgię. Za uśmiech, życzliwość, butelkę wody w upalną sobotę i parasol w deszczową niedzielę…

Bądźmy razem znów za rok!!!