Dołącz

13 grudnia 2006

Działaj tak jak oni!!!

Dzięki spontanicznej inicjatywie wolontariuszy Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, uzbierano dzisiaj 2470,62 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone dla Jerzego Michała Bożyka, znanego jazzmana i tłumacza.

Co prawda kwota nie jest duża w porównaniu z wydatkiem (proteza kosztuje ok. 50 tys. zł), ale cieszy ogromnie. Biorąc pod uwagę cenne inicjatywy i zapał młodych ludzi, można mieć nadzieję, że Pan Jerzy niedługo zakupi niezbędną dla siebie protezę.

Nasi wolontariusze z Biura Młodych sprzedawali dzisiaj ozdoby świąteczne na dziewięciu kiermaszach rozmieszczonych w uczelnianych budynkach w Krakowie. Swojemu spontanicznemu projektowi poświęcili sporo czasu – stoiska funkcjonowały wszak przez siedem godzin, od 9.00 do 16.00. Ale – co najistotniejsze – nasi wspaniali wolontariusze ozdoby wykonali samodzielnie, najczęściej podczas przeróżnych spotkań towarzyskich, które określali mianem „imprez ozdóbkowych”.

Cóż… Nie od dzisiaj wiadomo, że młodzi ludzie, zwłaszcza studenci, mają to do siebie, iż wiedzą, w jaki sposób rzeczy przyjemne czynić pożytecznymi. Niektórzy historycy twierdzą, że najgłębszego przekonania w tym względzie ludzkość nabrała 12 maja 1364 roku, czyli w chwili, gdy Kazimierz Wielki założył Uniwersytet Jagielloński.

Wielka chwała im za to! Kazimierzowi Wielkiemu również!

Wierzymy, że inicjatywy wolontariuszy z naszego Biura Młodych znajdą wielu naśladowców w całej Polsce.