Dołącz

Jak dobrze, że jesteś! Wolontariuszu, dziękujemy!

Podczas 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” działało z nami 176 wolontariuszy. Przyjechali do Krakowa z różnych stron Polski, przywieźli ze sobą radość, gorące serca, zapał do działania, a niektórzy także swoich bliskich - również wolontariuszy.

Dni Integracji to największy projekt naszej fundacji, bez wsparcia wolontariuszy jego realizacja byłaby niemożliwa. Na Rynku Głównym, 9 i 10 czerwca, poza wolontariuszami Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wspierali nas wolontariusze z Pokojowego Patrolu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi, a także pracownicy Banku Zachodniego WBK oraz firmy CISCO – w sumie 176 osób.

Przygotowania do tego czerwcowego weekendu były intensywnie i pracowite. Każdy wolontariusz uczestniczył w specjalnych szkoleniach: dwudniowych w radwanowickim Ośrodku Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym „Dolina Słońca”  lub uzupełniających szkoleniach jednodniowych. W trakcie  pięciu szkoleń przeprowadzonych przez naszych pracowników, wolontariusze poznali szczegółowo cały program Ogólnopolskich Dni Integracji, a także zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas wspólnych działań. Wzięli udział w ćwiczeniach z komunikacji, która jest niezwykle ważna, zarządzania zmianą i współpracą w grupie. Poznali bliżej siebie nawzajem i czekające ich zadania. Nauczyli się ze sobą współpracować, a także zrozumieli, jak ważny jest czas. Poszerzyli również swoją wiedzę o Fundacji „Mimo Wszystko” i jej działaniach. Dzięki Joannie Przybylskiej, wolontariuszce Pokojowego Patrolu Fundacji WOŚP, uczestnicy szkolenia dwudniowego poznali zasady pierwszej pomocy przedmedycznej – Asiu, dziękujemy!

Na krakowskim rynku wolontariusze działali w siedmiu grupach (sportowej, cateringowej, promocji, „Galerii pod Gołym Niebem”, namiocie rodzinnym oraz dwóch porządkowych). Czuwali nad nimi liderzy: Paweł Czyż, Tomasz Czapiewski, Aleksandra Gbyl, Karolina Cząstka, Patrycja Dymon, Piotr Wachowski, Mateusz Nowak – dziękujemy Wam bardzo!

Obecność wolontariuszy była widoczna i odczuwalna na każdym kroku. To oni dbali o finalistów, artystów, sportowców i zaproszonych gości, pilnowali porządku i bezpieczeństwa, wręczali kwiaty i prezenty. Za sceną wspierali uczestników, dodając otuchy, a pod sceną bawili się z publicznością. Troszczyli się także o siebie nawzajem, by nikt nie był głodny ani spragniony.

Wolontariusze z Pokojowego Patrolu uczyli udzielania pierwszej pomocy. Czuwali nad bezpieczeństwem oraz dzielili się swoją wiedzą, jak reagować i pomagać w nagłych przypadkach.

Na Plantach wolontariusze zorganizowali „Galerię pod Gołym Niebem ” – zbiórkę publiczną na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnej Kingi Wrony. Przygotowali także dwie rodzinne gry miejskie oraz mnóstwo atrakcji, dla dzieci: zabawy, animacje i warsztaty (teatralne, plastyczne, graficzne), a dla dorosłych – jogę, naukę tańca i usługi barbera. Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do: naszych „Zielonych”, wolontariuszy z Pokojowego Patrolu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wolontariuszy ze Szkolnego Klub Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi, pracowników Banku Zachodniego WBK oraz pracowników firmy CISCOJesteśmy niezmiernie wdzięczni za Wasze wsparcie, chwile radości i wzruszenia, sportowe emocje i muzyczną nostalgię. Za uśmiech, życzliwość, butelkę wody w upalną sobotę i parasol w deszczową niedzielę…

Bądźmy razem znów za rok!!