Dołącz

Kiermasz Świąteczny w Krakowie

Już w najbliższą sobotę, 18 grudnia, w Galerii Kazimierz oraz Galerii Bronowice w Krakowie, będzie można pomóc naszym podopiecznym, a przy okazji zaopatrzyć się w świąteczne upominki.

15. rok wolontariusze Biura Młodych organizują grudniową zbiórkę świąteczną dla najbardziej potrzebujących. W tym roku chcą pomóc naszym podopiecznym, dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, z ośrodka „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

Przygotowania do kiermaszu trwają od kilku tygodni. Wolontariusze własnoręcznie wykonują ozdoby, które w najbliższą sobotę pojawią się na stoiskach w Galerii Bronowice i Galerii Kazimierz. Każda osoba, która wesprze naszych podopiecznych, otrzyma upominek. Nasi „zieloni” zadbali o różnorodność. Na stoiskach znajdą się m.in.: kartki świąteczne, makramy, cynamonowe mydełka oraz ceramika przygotowana w „Dolinie Słońca”. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie albo dla bliskiej osoby pod choinkę.

Datki będą zbierane przez naszych wolontariuszy. Rozpoznać ich można po zielonych koszulkach oraz identyfikatorach, na których widnieje odpowiedni numer zbiórki publicznej.

Stoiska zlokalizowane będą na poziomie 0 w Galerii Bronowice (naprzeciwko Auchan) oraz na poziomie 0 w Galerii Kazimierz (naprzeciwko Empiku). Wolontariuszy będzie można spotkać od 9.00 do momentu aż ostatnia ozdoba nie zniknie z kiermaszowego stoiska.

Pomagających nam jest więcej. W świąteczną pomoc włączyły się firmy LPP oraz CISCO, które w swoich krakowskich siedzibach również otworzyły kiermaszowe stoiska. Pracownicy, wspierając zbiórkę, mogli zaopatrzyć się w świąteczne upominki wykonane przez wolontariuszy. Również Państwa zachęcamy do włączenia się w pomoc i odwiedzenia naszych stoisk w najbliższą sobotę.

Dziękujemy Galeriom Bronowice i Kazimierz za gościnność, oraz firmie BetterPos za udostępnienie terminali Donateo, dzięki którym darczyńcy będą mogli wesprzeć naszych podopiecznych również bezgotówkowo.

Anna Swatkiewicz

Fot.: Kornelia Łączkiewicz