Dołącz

Nasza wspaniała Julia

Rozpiera nas duma. 25 września poznaliśmy wyniki 26. edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Jedną z laureatek plebiscytu została Julia Klimecka, wolontariuszka Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży uczącej się w krakowskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest docenienie zaangażowania w sprawy społeczne. Do tegorocznej edycji postanowiliśmy zgłosić Julię Klimecką. Z wolontariatem Julia związana jest od 2009 r., ale my poznaliśmy ją w 2016 roku, poprzez Szkolny Klub Wolontariatu „Pomagamy” działający przy Szkole Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Korzkwi. Wraz z innymi wolontariuszami z tego klubu, Julka kilkukrotnie angażowała się w pomoc podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbywającego się w ramach Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”. W ubiegłym roku związała się z naszą fundacją na dłużej, zostając wolontariuszką Biura Młodych.

Jesteśmy szczęśliwi, że Julka postanowiła część swojej energii przełożyć na nasze działania. Tym bardziej, że to nie jedyne jej działanie społeczne – jest, między innymi, drużynową w ZHP i wspiera sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie naszej współpracy dała się poznać jako osoba otwarta na innych i na  wyzwania, które stawia wolontariat, dodatkowo zarażająca uśmiechem i chęcią do działania wszystkich wokół. Takie cechy wspaniale korespondują z jej planami na przyszłość. Chciałaby związać się z edukacją. Studiuje pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.

Julko, serdecznie gratulujemy Ci znalezienia się w gronie „8 Wspaniałych”. Dziękujemy za to, że jesteś z nami, za uśmiech, otwartość, energię i zapał. Życzymy Ci, by spełniały się wszystkie Twoje plany oraz marzenia.

Anita Morga