Dołącz

Pod Niebem pełnym cudów

Powstała z potrzeby serca naszych wolontariuszy, z chęci niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym znajdującym się w trudnej sytuacji. „Galeria pod Gołym Niebem”, bo o niej mowa, to konkretna pomoc, konkretnej osobie.

Po raz dwunasty wolontariusze Biura Młodych organizują „Galerię pod Gołym Niebem” – zbiórkę publiczną w ramach Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, dzięki której pomagają chorym i niepełnosprawnym rówieśnikom. Inicjatywa ta, wsparta życzliwością i konkretnym zaangażowaniem wielu osób, przynosi niezwykłe efekty. Od 2007 roku wolontariusze zebrali w sumie 58 967,45 zł na:

  • leczenie i rehabilitację Pawła, Piotra, Krzysztofa, Artura i Pawła;
  • protezy dla Władzi, Joanny, Magdy i Michała;
  • turnus rehabilitacyjny dla braci Piotra i Pawła oraz wsparcie podopiecznych z Lubiatowa.

W tym roku „Galeria” będzie funkcjonować 9 i 10 czerwca na krakowskich Plantach, przy Bunkrze Sztuki, w godz. 10.00-20.00. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 38-letniej Kingi Wrony, która, z powodu dziecięcego porażenia mózgowego kończyn dolnych, porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo choroby i wielu trudności, pani Kinga nie poddaje się, gdyż jak twierdzi „próbuje wygrać swoje życie”.

„Galeria pod Gołym Niebem” jest otwarta na wszelkie formy artystyczne. Współtworzą i kształtują ją artyści, przyjaciele, darczyńcy, którzy przekazują nam wykonane przez siebie przedmioty. Rozpoczynamy zbiórkę obrazów i różnego rodzaju rękodzieła. Każdy, kto chce pomóc pani Kindze, może przekazać do „Galerii” własnoręcznie przygotowane rzeczy, przesyłając je, wraz z wypełnionym oświadczeniem (znajduje się w załączniku), do 30 maja pod adres: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków z dopiskiem: „Galeria pod Gołym Niebem”. Szczegółowych informacji udziela wolontariuszka Karolina Cząstka, koordynatorka „Galerii” (galeria@mimowszystko.org). Bieżące wiadomości można naleźć na facebooku.