Dołącz

Powitanie wiosny

Zbliżająca się wiosna od lat kojarzyła się zarówno wolontariuszom Biura Młodych, jak i naszym podopiecznym z „Doliny Słońca” ze wspólnymi warsztatami i spacerem. Czasem robiliśmy marzanny, innym razem sadziliśmy kwiaty i malowaliśmy wiosenne obrazki. Pierwszy dzień wiosny stał się dla nas okazją do wspólnej celebracji.

Pandemia sprawiła, że w ubiegłym roku musieliśmy zrezygnować ze wspólnego witania wiosny. W tym roku spotkania w większym gronie wciąż nie są wskazane. Ale pamiętaliśmy, z jaką radością i entuzjazmem mieszkańcy „Doliny” rokrocznie witali nadchodzącą wiosnę, jakim świętem były dla nas wszystkich te spotkania. Postanowiliśmy więc działać. W końcu być razem można mimo odległości.

Własnoręcznie zbudowaliśmy latawce, które w poniedziałek, 22 marca, dzień po pierwszym dniu wiosny, przekazaliśmy podopiecznym. Kilka dni później były już pięknie przyozdobione i gotowe, by zabrać je na spacer w poszukiwaniu oznak tej najbardziej zielonej pory roku.

Efekty tej zespołowej (mimo, że na odległość) pracy możecie podziwiać w galerii. Mamy nadzieję, że samo oglądanie zdjęć przyniesie Wam tyle uśmiechów, co naszym podopiecznym spacer z tymi wspaniałymi kolorowymi dziełami.

Anita Morga