Dołącz

20 października 2020

Puzzle na jesienne dni

Po raz kolejny wolontariusze naszego Biura Młodych wywołali uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych z ośrodka „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach. 

Pandemia zmieniła codzienność naszych podopiecznych z Radwanowic. Między innymi nie mogli w tym roku uczestniczyć w wycieczkach. Terapeuci stale szukają więc zajęć, które mogą zastąpić czas przeznaczony na odkrywanie świata poza ośrodkiem. Jedną z atrakcyjnych czynności okazało się układanie puzzli. Jednak po pewnym czasie zestawy dostępne w pracowniach były znane naszym podopiecznym niemal na pamięć.

Z pomocą przyszli wolontariusze Biura Młodych. Zaangażowali się w zbiórkę i w ciągu kilkunastu dni zebrali ponad 40 kompletów puzzli.

Pierwotnie zakładaliśmy zbieranie używanych puzzli w dobrym stanie, które wolontariusze mieli już w domu, ale nie wracali do ich układania. Chcieliśmy nadać drugie życie zapomnianym przedmiotom. Okazało się jednak, że nie każdy takie ma, a bardzo chciałby podarować coś podopiecznym. W związku z tym do naszego krakowskiego biura zaczęły spływać także nowe zestawy.

Po zakończeniu zbiórki puzzle trafiły do „Doliny Słońca” wywołując mnóstwo uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych. To nie tylko miły prezent, ale także dowód na to, że, mimo braku bezpośredniego kontaktu, ktoś wciąż jest i chce okazywać bliskość.

Dziękujemy wolontariuszom Biura Młodych. Mamy nadzieję na powrót czasów, w których spotkania podopiecznych z wolontariuszami w większym gronie są możliwe.

Anita Morga

Fot.: Mateusz Sycz