Dołącz

Sprzątaliśmy Tatry

W minioną sobotę odbył się 9. finał akcji „Czyste Tatry”. Anna Dymna po raz kolejny została ambasadorką tego ekologicznego wydarzenia, a wolontariusze Biura Młodych wyruszyli na szlaki, by posprzątać je ze śmieci pozostawionych przez turystów.

Inicjatorem „Czystych Tatr” jest prezes Stowarzyszenia „Czysta Polska”, Rafał Sonik. W ramach programu tysiące wolontariuszy wyruszają na górskie szlaki, by pokazać społeczeństwu, że śmiecenie to obciach. W tym roku, z uwagi na ograniczenia wywołane przez pandemię, organizatorzy musieli zrezygnować z atrakcji towarzyszących wydarzeniu. Zwykle dwudniowa akcja sprzątania została skrócona do jednodniowej. Mimo tego główne zadanie zostało wykonane. 2500 ochotników ruszyło na szlaki, by posprzątać je po sezonie turystycznym. Wśród nich byli także nasi wolontariusze.

Jesteśmy zdania, że zmieniać świat na lepszy i piękniejszy można na wiele sposobów. Jednym z nich jest dbanie o środowisko. W końcu to nasze wspólne dobro. Cieszymy się więc, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Podobnie jak sami organizatorzy, mamy nadzieję, że nie będzie ono jedynie okazją do jednorazowego sprzątania Tatr, ale zachęci do dbania o swoje najbliższe otoczenie na co dzień.

Dziękujemy naszym wolontariuszom: Elżbiecie Suchej, Katarzynie Mordze, Tomaszowi Czapiewskiemu i Jakubowi Maksowi. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Mimo upału poświęcili kilka godzin na sprzątanie szlaków, a uśmiech nawet na chwilę nie znikał z ich twarzy.

Anita Morga