17 listopada 2011
21 listopada, o godz. 19.00 w Akademii Muzycznej w Krakowie, odbędzie się koncert charytatywny „To nie teatr… Kocham cię, życie, nad życie” na rzecz reżyserki Anny Trojanowskiej. Organizatorkami koncertu są nasze Wolontariuszki.
Anna Trojanowska jest reżyserem teatralnym. Mieszka w Warszawie. Ukończyła studia na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz wydziale reżyserii PWST w Krakowie. Przez wiele lat reżyserowała w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Kielcach i Gdańsku. 9 lat temu wykryto u niej stwardnienie rozsiane. Z roku na rok choroba postępuje. W walce z nią pomagał reżyserce lek o nazwie interferon. Niestety, w 2011 roku Anna Trojanowska skończyła 40 lat , a to – według przepisów Narodowego Funduszu Zdrowia – zmniejszyło jej szanse na refundację leku. Miesięczny koszt leczenia wynosi 2-3 tysiące złotych. Pani Anny na nie stać na taki wydatek. Samotnie wychowuje 9-letniego syna. Mimo postępującej choroby i coraz większych kłopotów z poruszaniem się, Pani Anna nadal pracuje zawodowo. Wkrótce będzie reżyserować spektakl Bocian i Lola w teatrze IMKA w Warszawie. 21 listopada, o godz. 19.00 w Akademii Muzycznej w Krakowie przy ul. Basztowej 8, odbędzie się koncert charytatywny „To nie teatr… Kocham cię, życie, nad życie”. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Anny Trojanowskiej. Wystąpi m.in. zespół Negradonna, a także pianista Ayham Hammour i gitarzysta Limboski vel. Michał Augustyniak (szczegółowe informacje na temat artystów poniżej). Na rzecz Anny Trojanowskiej chciał również zgrać Sztywny Pal Azji. Okazało się jednak, że sprzęt nagłaśniający, którym dysponują organizatorzy i darczyńcy koncertu, nie byłby w stanie zapewnić odpowiedniego odbioru muzyki wykonywanej przez zespół.
Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w Punkcie Informacji Miejskiej w Krakowie, ul. św. Jana 2. Można także dokonać telefonicznej rezerwacji biletów pod numerem: 796 071 282 Podczas koncertu przeprowadzona zostanie loteria. Nagrodami będą m.in. sesja fotograficzna, bilety do kina ARS, bilety do Teatru Ludowego i Teatru Bagatela, dwuosobowe wejściówki do Muzeum Historycznego w Krakowie i wiele innych ciekawych nagród. Inicjatorkami koncertu „To nie teatr… Kocham cię, życie, nad życie” są Anna Pawlak i Arletta Magiera, Wolontariuszki naszej Fundacji. Pierwsza z nich jest menadżerką kultury. Ukończyła kierunek „zarządzanie w kulturze” na Uniwersytecie Jagiellońskim. Druga jest studentką III roku „zarządzania w kulturze” Akademii Ignatianum w Krakowie. Łączy je zamiłowanie do kultury i sztuki oraz chęć niesienia pomocy innym. Historię Anny Trojanowskiej usłyszały podczas jednego ze szkoleń Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Od razu zdecydowały, że chcą pomóc i tak narodził się pomysł na koncert. Zachęcamy wszystkich krakowian do udziału w koncercie. Bądźcie z nami!
Informacje o artystach, którzy wystąpią charytatywnie w czasie koncertu “To nie teatr… Kocham cię, życie, nad życie”: Negradonna powstała w końcu 2000 roku w Krakowie, jako pięcioosobowy zespół żeński grający w Domu Kultury przy osiedlu „Na Stoku”. Można powiedzieć, że Negradonna jest w pewnym sensie zespołem rodzinnym, ponieważ udzielają się w nim dwie siostry, a czasami nawet pojawia się trzecia… Wszystkie noszą nazwisko Malik. Wokalistką, gitarzystką, klawiszowcem i poetką zespołu jest Rozalia Malik. To ona układa linie melodyczne kolejnych kawałków. Całość dopracowuje muzycznie cały zespół według swojego uznania – tworząc klimat oryginalny i jedyny w swoim rodzaju… Cecylia gra na skrzypcach, a Teresa uwielbia perkusję. Skład i charakter zespołu na przestrzeni kolejnych lat ulegał pewnym zmianom. Obecnie występują dwie siostry Cecylia i Rozalia. Ayham Hammour (pianista) urodzony w 1985 roku w Damaszku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Arabskim Instytucie „Solhi Al.-wadi”, który ukończył z wyróżnieniem. W 2004 r. rozpoczął naukę w Wyższym Instytucie Muzycznym w Damaszku w klasie prof. Cynthia Al.-wadi, który ukończył w 2009 r. Limboski vel. Michał Augustyniak to jeden z najciekawszych młodych wokalistów i improwizujących gitarzystów. Karierę muzyczną rozpoczął jako lider i twórca krakowskiego zespołu Limbo. Obecnie jako „Limboski Solo” wykonuje utwory z pogranicza miejskiego folku, tanga, oraz intymnego jazzu. Zachwyca aksamitnym spokojnym głosem, by następnie zachwycić chrapliwym nieprzewidywalnym przekazem. W 2011 roku Limboski został nominowany jako ARTYSTA ROKU w plebiscycie krakowskiej Gazety Wyborczej „KULTURALNE ODLOTY”, oraz wraz z zespołem wziął udział w programie „Must be the Music”, docierając do półfinału.
Przyjaciel medialny: |