Dołącz

28 października 2019

Warsztaty z Biurem Młodych

Projekt „Każdy jest komuś potrzebny” daje nam możliwość odwiedzenia szkół podstawowych i przedstawienia uczniom idei wolontariatu oraz zapoznania ich z trudnościami, z którymi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Ale to nie jedyna okazja, aby natknąć się w szkołach na osoby związane z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Wolontariusze Biura Młodych chętnie odwiedzają uczniów różnych placówek, by prowadzić w nich warsztaty. W nowym roku szkolnym naszych „zielonych” gościły już dwie szkoły. 26 września wolontariuszki Monika Grzywaczewska i Karolina Szklanny zjawiły się w Szkole Podstawowej nr 90 w Krakowie, w której akurat trwały „Dni integracji”. Podczas pierwszej lekcji uczniom klas drugich opowiedziały o tym, czym jest niepełnosprawność intelektualna. Podczas kolejnej poprowadziły zajęcia warsztatowe dla klasy trzeciej. Starsi uczniowie osobiście przekonali się, z czym zmagają się osoby z różnymi dysfunkcjami.

Spotkanie w drugiej szkole miało miejsce 22 października. Tym razem nasi wolontariusze: Katarzyna Tyszecka, Anna Budniok i Szymon Miążek poznali grupę aspirujących młodych wolontariuszy, należących do koła wolontariatu prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach.  Podczas spotkania uczniowie mogli poznać bliżej działalność Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz zadania, jakie czekają na Biuro Młodych – tym samym sprawdzić, jak wygląda wolontariat inny niż ten znany im ze szkolnego doświadczenia.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom obu placówek za zaproszenie oraz miłe przyjęcie. Widok uśmiechniętych uczniów z pewnością pozostanie w pamięci naszych wolontariuszy na dłużej, motywując ich do kolejnych działań.