Dołącz

Wolontariusze, bądźcie z siebie dumni

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to ważny i wyjątkowy czas. To święto osób, dla których pomaganie jest naturalnym odruchem i które każdego dnia zmieniają czyjś świat na lepszy. Dla nas to wspaniały moment, by im za to podziękować - głośno i wyraźnie.

Anna Dymna, która dzisiaj również obchodzi swoje święto, bo od początku jest wolontariuszką w fundacji „Mimo Wszystko”, wyznaje:

Zadałam sobie kiedyś pytanie: czy jestem tylko aktorką? Jaka jest moja wartość poza tym, że mam rozpoznawalną twarz? Czym zajmowałabym się, gdybym nie była znana? Czy mogłabym się wtedy komuś do czegoś przydać? Na swoją twarz pracowałam ponad pięćdziesiąt lat, ciężko, solidnie i uczciwie. Teraz ją wykorzystuję bezczelnie i z radością, by pomagać innym. I co w tym złego? Za pracę w fundacji nie biorę pieniędzy. I będę dla niej pracowała, dopóki mam siły i dokąd będzie sprawiało mi to radość.

Anna Dymna, podobnie jak wielu z Was, udziela się też społecznie w innych przestrzeniach. Na przykład, już od 28 lat, co roku kwestuje podczas finałów WOŚP, fot.: archiwum fundacji

A Wy, kochani Wolontariusze, jesteście z nami, bo czujecie, że chcecie zrobić coś dla innych, a czasem też dla siebie – wypełnić swój wolny czas, żeby miał on sens. Potem mówicie:

Wolontariat uczy przede wszystkim empatii, wrażliwości i współpracy (Katarzyna Tyszecka, 30 lat)

Tu się fajnych ludzi spotyka, którzy podobnie myślą, mają podobne wartości. To jest bardzo ważne, bo w obecnym świecie, w którym jest pogoń albo za pracą, która jest konieczna, albo za pieniądzem, mamy do czynienia z ludźmi, którzy zapominają, że fajnie jak dla człowieka ważny jest drugi człowiek: czy się mu pomaga, czy się z nim jest i rozmawia. Przez to jest się bogatszym wewnętrznie (Ewa Adryan-Mucha, 60 lat )

Jesteśmy tutaj po to, żeby być dla siebie. Żeby okazywać sobie uśmiech. To jest chyba najważniejsze. Ludzie powinni zobaczyć, jak fajnie można się poczuć, gdy się komuś pomoże z serca (Karolina Kilar, 26 lat)

Możemy pomagać innym ludziom. Możemy się przy tym świetnie bawić (Patryk Budniok, 13 lat)

Wolontariusz to człowiek z misją, którą chce pogłębiać, doskonalić. Pomagając innym, zmienia on swoje życie (Andrzej Giersz, 28 lat)

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jest prężniejsza  w działaniu dzięki temu, że jesteście z nami, nasi wspaniali Wolontariusze. To Wasz zapał, uśmiech i niespożyta energia dodają nam sił i odwagi, gdy tego potrzebujemy. Gdy pracujemy nad dużymi projektami, to właśnie myśl o tym, że jesteście z nami, daje nam wiarę, że wszystko się uda. Bo wiemy, że zawsze znajdzie się ktoś, kto poda nam pomocną dłoń. W czasach takich, jak obecne, wszyscy mogą uczyć się od Was tego, że nawet najmniejsze gesty, mają często największą wartość.

Kochani, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza pragniemy podziękować Wam i złożyć serdeczne życzenia. Przesyłamy uśmiechy oraz dobre myśli. I Wy uśmiechajcie się dziś dużo. Bądźcie z siebie dumni, podobnie jak my bardzo dumni z Was jesteśmy.

Pracownicy i podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”