Dołącz

Wolontariusze Biura Młodych zostali zielonymi mikołajami

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” od lat przygotowuje paczki świąteczne dla rodzin podopiecznych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Od lat w te działania włączają się także wolontariusze Biura Młodych – pomagając w pakowaniu paczek lub przekazując do nich produkty.

W tym szczególnym roku nie potrafiliśmy wyobrazić sobie, by przygotowania paczek świątecznych mogło zabraknąć wśród naszych działań. Pozyskiwanie produktów do paczek  okazało się jednak trudniejsze niż w minionych latach. Wiele firm nie było w stanie wesprzeć fundacji tak dużymi darowiznami, jak wcześniej. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy uda nam się do paczek żywnościowych dołożyć także wymarzone upominki.

Z pomocą przyszli wolontariusze Biura Młodych. Przygotowali prezenty dla 15 rodzin. Na początku grudnia otrzymali listę z ich marzeniami, a na niej prośby do mikołaja, m. in.: o kredki, bloki, gry, puzzle, krótkofalówki, klocki, zabawki, a także lampkę czy budzik. Na odzew nie trzeba było długo czekać. W ciągu półtora tygodnia do biura dotarły wszystkie rzeczy, wybrane z największą uważnością – tak, by w pełni  spełniały wymienione marzenia. Niektórzy podarowali także dodatkowe upominki spoza listy, ale pasujące do pozostałych. Mało tego, wolontariusze pomyśleli o wszystkim. Kiedy do klocków Lego nie została dołączona instrukcja (w przypadku podarowanego zestawu jest możliwa do pobrania z internetu), jeden z wolontariuszy zadbał o to nawet, by ją wydrukować. Chciał mieć pewność, że chłopiec, który dostanie zestaw, będzie miał możliwość jego ułożenia.

Nasi drodzy Wolontariusze, wiemy, jak wiele chęci i gotowości do działania w sobie macie. W czasie pandemii nie zawsze mamy możliwość przekazywania Wam tylu zadań, ile byśmy chcieli. Teraz, zamiast o pomoc w pakowaniu paczek świątecznych, poprosiliśmy Was o zaangażowanie materialne. Także w tym przypadku chętnie okazaliście swe wsparcie. Dziękujemy, że tak pięknie jesteście z nami. Dajecie nam poczucie, że możemy liczyć na Was w każdych okolicznościach.

Za przekazane upominki dziękujemy: Klaudii Aloni, Edycie Blecharskiej, Lidii Czubarze, Julii Duli, Weronice Jarzęckiej, Kasi Kurzei, Sebastianowi Kusykowi, Kasi Mordze, Pauli Paczce, Kasi Proszkowiec, Przemkowi Przeradzkiemu, Anastasiy Reshetnikovej, Karolinie Skotniczny, Eli Suchej, Asi, Gai i Damianowi Szaro, Kindze i Piotrkowi Wachowskim, Dominice Wiśniewskiej, Joannie Żołyniak.

Anita Morga