Dołącz

Wolontariusze dla podopiecznych

Wolontariusze Biura Młodych, mimo ograniczonych możliwości, wciąż starają się być bliżej tych, którzy tego potrzebują. Pomagają w zakupach starszym osobom, szyją maseczki, poświęcają też czas, by już przygotowywać ozdoby na bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny.

Jakiś czas temu Anna Dymna pisała: „Przerwany został nasz codzienny bieg, pośpiech, nadmiar obowiązków. Siedzimy w domach i czekamy. Mamy czas dla siebie, bliskich… Ale ten stan tylko przez chwilę był rodzajem wytchnienia. Brak adrenaliny, codziennych obowiązków,  zatrważające doniesienia sprawiają, że ten przymusowy odpoczynek powoli zamienia się u wielu ludzi w lęk, smutek i depresję”.

Z podopiecznymi fundacji, dla bezpieczeństwa ich zdrowia, na razie nie mogą się spotykać. Jednak chcieli być bliżej nich. Szymon Miążek bardzo dobrze poznał uczestników warsztatów z „Doliny Słońca”. Poza swoją działalnością w Biurze Młodych jest m.in. asystentem osób z niepełnosprawnościami, dlatego wie, jak trudna to dla nich wszystkich sytuacja. Wierząc, że warto być razem mimo wszystko, założył zbiórkę, by pomóc zebrać pieniądze na posiłki dostarczane podopiecznym każdego dnia: https://www.siepomaga.pl/razemmimowszystko

A by zachęcić innych do przyłączenia się do inicjatywy naszych wolontariuszy, a jednocześnie do bycia razem, mimo że na odległość, w popularnym serwisie społecznościowym powstało także wyzwanie:

Wolontariusze więcej czasu spędzają teraz w domach, ale jak widać nie rezygnują z działania. Wiedzą jak ważne obecnie jest, by oddać część swojego czasu innym, choćby przez internetowy komunikator. Bądźmy więc razem. Dzielmy się bliskością.