Dołącz

Wyjątkowa atmosfera krakowskich Plant

15 i 16 czerwca w „Galerii pod Gołym Niebem” zebraliśmy dla naszych podopiecznych, czyli dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną 13 856,28 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w osiągnięciu tego wyniku.

Pośród zieleni krakowskich Plant na dwa czerwcowe dni w roku od trzynastu lat otwierana jest „Galeria pod Gołym Niebem”. Nie mogłaby istnieć gdyby nie nasi wolontariusze pragnący nieść pomoc osobom z niepełnosprawnościami, które znalazły się w trudnej sytuacji. To oni wprawiają w ruch galeriowe mechanizmy dobra, każdego roku angażując w pomoc artystów, przyjaciół i darczyńców przekazujących do wystawienia w galerii wykonane przez siebie przedmioty: obrazy, grafikę, ceramikę, biżuterię, odzież, zabawki i inne. Przedmioty te odwiedzający nas w niej goście mogą pozyskać w ramach zbiórki publicznej – przekazując datek i wybierając w zamian któryś z nich.

Co roku staramy się zrobić wszystko, by galeria wyglądała wyjątkowo i by każdy, kto nas odwiedzi, czuł się tu dobrze. Dzięki wsparciu darczyńców, wielu firm i instytucji oraz niezastąpionych wolontariuszy z wielu różnych organizacji udaje nam się stworzyć takie miejsce. Często nie mamy czasu, bo ciągle gdzieś pędzimy, brakuje nam go nawet na krótkie spotkania, a jednak przez te dwa dni w naszej galerii tworzy się przestrzeń, w której łatwiej jest się zatrzymać, bliżej poznać  – zauważa wolontariuszka Karolina Cząstka, jedna z koordynatorek „Galerii pod Gołym Niebem”. – Wiele przychodzących do nas osób chce porozmawiać, spotkać się z nami i pomóc naszym podopiecznym, co jest niezwykle ważne. Często wracają do nas te same osoby, niektórzy nawet odwiedzają nas co roku i wspominają to, co działo się w ubiegłych latach. Dla niektórych jest to wręcz tradycja. To niezwykle miłe, że spotykamy się z taką życzliwością i wsparciem. Budujące jest to, jak bardzo ludzie chcą pomóc. W tym roku, w niedzielę, gdy już się pakowaliśmy, bo zaczęło padać, przyszedł do nas pewien starszy pan, aby jeszcze przekazać nam swoje prace, ponieważ bardzo chciał nam w jakikolwiek sposób pomóc. Prace z pewnością wystawimy w przyszłym roku.

Druga z koordynatorek, wolontariuszka Karolina Baran dodaje:

„Galeria pod Gołym Niebem” jest niezwykłą inicjatywą wolontariuszy Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. To dzięki niej niesiemy pomoc w nieszablonowy sposób. Tegoroczna edycja była przepełniona cudownym rękodziełem, a zebrane przez nas środki zostaną przekazane podopiecznym naszej fundacji. Na krakowskich Plantach zawsze panuje wyjątkowa atmosfera, ale kiedy dodamy do tego rękodzieło, warsztaty, hojność darczyńców oraz połączenie sił wszystkich wolontariuszy, otrzymujemy obraz niezwykłego czynienia dobra – i tak było również w tym roku!

13 856,28 złotych to kwota, którą udało nam się zebrać dzięki pomocy i zaangażowaniu bardzo wielu osób. Trafi ona do ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach. Nadrzędnym celem fundacji jest dbanie o godną codzienność naszych podopiecznych. Jak często podkreślamy, prosimy o pomoc w imieniu tych, którzy sami nie potrafią tego zrobić, często nie wiedzą nawet, o co mogliby poprosić. „Dolina Słońca” jest dla nich namiastką domu, miejscem, gdzie czują się bezpiecznie. Gdzie stają się artystami, aktorami, muzykami. Gdzie uczą się rzeczy, które nigdy wcześniej nie przemknęłyby przez ich myśli. Zbiórki takie, jak te organizowane przez wolontariuszy pomagają nam zapewnić podopiecznym tak bardzo potrzebną im terapię i rehabilitację każdego dnia.

Z największą radością pragniemy podziękować wszystkim naszym wolontariuszom – za to, z jak wielkim zaangażowaniem włączacie się w organizację „Galerii pod Gołym Niebem”. Szczególnie dziękujemy współkoordynatorkom zbiórki – Karolinie Cząstce i Karolinie Baran. Dziękujemy wszystkim, którzy wracają do nas kolejny już raz – wolontariuszom Fundacji Santander, wolontariuszom Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi i pracownikom firmy CISCO – za przepełnione radością wspólne działanie w „Galerii”. Wolontariuszom Pokojowego Patrolu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – za zapewniane nam od lat bezpieczeństwo i pomoc organizacyjną.

Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli Galerię. Dzieła sztuki i wspaniałe rękodzieło przekazali nam: Jan Kanty Pawluśkiewicz, MajLove, Fabrykawis, NATURURA, Porosta Kreska, Marta Wakuła-Mac, WatchThis!, Make Your Own Rainbow, MoiMili, Ewa Adryan-Mucha, Przemysław Przeradzki, Kamil Markowski, Ryszard Rogowski, Teatr AZUMI, Studio Błogo, Katarzyna Żabczak, Agnieszka Cioch, Krzysztof Kmieć, Bololo, M2K pracownia ceramiczna, Salon Dzieł Sztuki „Connaisseur”, Krakowski Antykwariat Naukowy, Antykwariat Wójtowicz, Antykwariat Wypożyczalni Książek Stefan Kamiński, Antykwariat „Rara Avis”, Krystyna Małysz, Papierowe Sny, SAMAiA Jewellery by Anna Betley, I Love Grain, Vzorcovnia, Danuta Nawrat, Foonka, El Clavel, Plantule Pillows, Pangzi Ceramics, Pracownia Dekoracji „Chochlik”, Pracownia Gajowa, QueenBox, LilaSky, Manufaktura Falbanek, Magic.Mug, Just Ilust by Justyna Małczak, SP nr 3 w Jędrzejowie, MIUMMASH, FIDO design, Zosia z lasu, Magic Suitcase, Apartamenty Augustiańska, Layette, Varia Varia, Edyta Blecharska, Monika Ostrowska Collages, Emilia Łydka, Danuta Rzepa, Marek Jakubiak, Joanna Latuszek, Kristina Khrostik, Balbina Kuzimska, Magdalena Frąk, Aleksandra Czerniga, Edyta Jaguś, Kahina Makoudi, Karolina Szypuła, Monika Skwarczyńska, Amanda Ryżka, Marta Komornicka, Beata Wróblewska, GLM Grosicki Ludwik, Łusne, Anna Białek-Bieda, Ola Dyras, Pracownia Północ.

Dziękujemy Targom Kogel Mogel za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki przedmiotów.

Dziękujemy firmom i instytucjom: Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki – za przechowanie sprzętu, Narodowemu Staremu Teatrowi im. Heleny Modrzejewskiej – za wypożyczenie parawanu, Restauracji Zalipianki Ewa Wachowicz – za udostępnienie podłączenia do prądu, Uniwersytetowi Pedagogicznemu im. KEN w Krakowie – za wypożyczenie ławek i sztalug.

Dziękujemy Pracowni Oprawy Obrazów Rama w Bramie za oprawę grafik i obrazów.

Dziękujemy za atrakcje dla naszych najmłodszych gości przygotowane przez: ChemicAl World, Flying Tiger Copenhagen oraz Teatr Jednej Miny.

Dziękujemy firmom: Ecopack – za przekazane torby, Inglot – za przeprowadzenie warsztatów wizażu, Logo leżak – za przekazane leżaki.

Równie mocno dziękujemy wszystkim gościom Galerii. Dziękujemy Państwu za każdą spędzoną z nami chwilę 15 i 16 czerwca, dziękujemy za okazywaną hojność i życzliwość.