Dołącz

Zagraliśmy z Orkiestrą

Podobnie jak w minionych latach Anna Dymna, razem z naszymi podopiecznymi z „Doliny Słońca” oraz wolontariuszami, kwestowała na krakowskim Rynku Głównym w dniu 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku do orkiestrowych puszek zebraliśmy 15 630,38 zł i 233,46 euro. A finał ten był szczególny z innego jeszcze powodu. Po raz pierwszy Anna Dymna i nasi podopieczni dziękowali darczyńcom wręczając im… wykonane przez siebie pierniczki z fundacyjnym logo. Te wyborne cudeńka kulinarne zostały przygotowane – wg wyjątkowej receptury – przez Annę Dymną oraz podopiecznych w „Dolinie Słońca” na początku grudnia ubiegłego roku, pod bacznym okiem mistrzów kuchni: Aleksandra Zachuty i Mateusza Gruszki. Obaj panowie towarzyszyli nam podczas kwesty na Rynku Głównym.

Na Rynek przybiegłam prosto z Salonu Poezji, który, po raz pierwszy, odbył się w nowym miejscu, w Narodowym Starym Teatrze. Był tam tłum ludzi. Asia Kulig i Jurek Trela fantastycznie czytali wiersze. A potem weszłam w cudowny świat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którą gram od pierwszego finału. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością. Niektórzy straganiarze w Sukiennicach nawet na nas czekali, bo chodzimy tam z WOŚP-owymi puszkami od lat. Ten dzień jest naprawdę magiczny. I niech taki pozostanie do końca świata i o jeden dzień dłużej – podkreśliła Anna Dymna.